![_PIC85801](https://tsc.edu.gr/wp-content/uploads/2022/01/PIC85801-scaled.jpg)
Το Ωδείο διαθέτει αίθουσα εκδηλώσεων δυναμικού 150 θέσεων με δυνατότητα διοργάνωσης ρεσιτάλ και συναυλιών μουσικής δωματίου καθώς και συναυλιών με μικρή ορχήστρα.
Διαθέτει δυο πιάνα Steinway – D και τσέμπαλο, καθώς και οπτικοακουστικά μέσα.
Στο χώρο αυτό πραγματοποιούνται οι μαθητικές-καλλιτεχνικές συναυλίες, φιλοξενούμενες και σεμινάρια. Η αίθουσα διατίθεται και σε άλλους φορείς για την πραγματοποίηση εκδηλώσεων.