Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος Για Επτά (7) Θέσεις Ωρομίσθιων Καθηγητών

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΚHΡYΞΗΣ ΜΕ ΑΔΑ.pdf

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ – 1958 & 1943 ΜΕ ΑΔΑ.pdf

ΑΙΤΗΣΗ.doc

Το Κρατικό Ωδείο Θεσσαλονίκης Ν.Π.Δ.Δ. εποπτευόμενο από το ΥΠΠΟ, κατόπιν απόφασης του ΔΣ στην συνεδρίαση 27 / 17-9-24 σύμφωνα με την ΔΙΠΑΑΔ/Φ.ΕΓΚΡ./ 73/14180/11-9-2024 εγκριτική απόφαση Π.Υ.Σ.

ΠΡΟΚΗΡΥΣΣΕΙ

ΕΠΤΑ (7) ΘΕΣΕΙΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ, για την κάλυψη των υπηρεσιακών του αναγκών, ως καλλιτεχνικό – διδακτικό προσωπικό, σύμφωνα με τον προγραμματισμό προσλήψεων.
Η κάλυψη της δαπάνης μισθοδοσίας των θέσεων θα βαρύνει τον προϋπολογισμό του Ν.Π.Δ.Δ.

Οι θέσεις που προκηρύσσονται :

• ΜΕ Ν 1958/1991

Δύο (2) θέσεις καθηγητών Βιόλας

Δύο (2) θέσεις καθηγητών Τρομπέτας

Μία (1) θέση καθηγητή Βιολοντσέλου

• ΜΕ Ν 1943/1991

Δύο (2) θέσεις Διευθυντών Ορχήστρας

Αριθμός ανάληψης υποχρέωσης Α/Α 111/2024 Α.Π. 587/20-5-24 με ΑΔΑ 9ΥΝΕ469ΗΤ4-ΒΛΤ και ΚΑΕ 0212α, 0561α.

AΠΑITOYMENA ΠΡΟΣΟΝΤΑ

1) Δίπλωμα της αντίστοιχης ειδικότητας από αναγνωρισμένο από το ΥΠ.ΠΟ. Ωδείο της ημεδαπής ή αντίστοιχο ίδρυμα της αλλοδαπής (για τις ειδικότητες όπου ο ανώτερος τίτλος σπουδών ορίζεται με πτυχίο γίνεται δεκτό το πτυχίο αντίστοιχης ειδικότητας).

ή

Πτυχίο ΑΕΙ αντίστοιχης ειδικότητας από ίδρυμα ημεδαπής ή αναγνωρισμένο πανεπιστημιακό ίδρυμα  αλλοδαπής.

2)  Πενταετής (5ετής) τουλάχιστον διδακτική προϋπηρεσία στην αντίστοιχη ειδικότητα μετά τη λήψη του οικείου τίτλου σπουδών (Διπλώματος από αναγνωρισμένο από το ΥΠ.ΠΟ. Ωδείο της ημεδαπής ή αντίστοιχο ίδρυμα της αλλοδαπής, ή Πτυχίου ΑΕΙ αντίστοιχης ειδικότητας από ίδρυμα της ημεδαπής ή αναγνωρισμένο πανεπιστημιακό ίδρυμα της αλλοδαπής, κατά περίπτωση).

ή

Πενταετής (5ετής) τουλάχιστον ευδόκιμη καλλιτεχνική δραστηριότητα (μετά την κτήση του οικείου τίτλου σπουδών αντίστοιχης ειδικότητας), η οποία να αποδεικνύεται με αντίστοιχα παραστατικά.

Οι αιτήσεις υποψηφιότητας θα κατατεθούν από 19-9-24 μέχρι και 30-9-24 ώρα 14.00 ηλεκτρονικά στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου odiokrat@yahoo.gr. Οι υποψήφιοι οφείλουν να επισυνάψουν στην αίτησή τους, σε ηλεκτρονική μορφή, όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά που ορίζει η προκήρυξη.